Projekty domu

Nie ma chyba takiej osoby, która nie marzyła o tym, by posiadać swój własny domek. Najlepiej z dala od zgiełku miasta, od hałaśliwych sąsiadów, blisko lasu i/lub jeziora, z własnym ogródkiem. Niektórym, szczęściarzom, udaje się to marzenie zrealizować – dom z marzeń nabiera realnych kształtów.

Jaki kształt domu wybrać?

Z reguły oczekiwania i wymagania są już określone. Np. z góry wiadomo, że ma być piętrowy, mieć 5 sypialni, dwie łazienki, osobną kuchnię. I co oczywiste – ma być nowoczesny i posiadać ładną bryłę. Moda na bryły domów zmienia się co jakiś czas – kiedyś budowano domy w kształcie kostki (na planie kwadratów z płaskim dachem), potem spotykało się domy piętrowe z piwnicami i garażami, był też trend na domy parterowe typu bungalow. Zanim rozpocznie się budowa domu warto wybrać projekt, który spełni najwięcej, jeśli nie wszystkie, oczekiwania.


Projekty domów parterowych z garażem

To projekty, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Brak schodów, swobodny dostęp do ogrodu, możliwość wyboru stylu domu, usytuowania garażu z przodu lub boku bryły, duży taras sprawia, że domy te są wygodne, ergonomiczne, a także dobrze doświetlone. Warto zwrócić uwagę, by zakupiony projekt spełniał wszystkie normy budowlane i był wykonany na najwyższym poziomie.

Praktyczne projekty domów parterowych

Budowa każdego obiektu, także domu jednorodzinnego parterowego, rozpoczyna się od sporządzenia projektu z uwzględnieniem wszystkich koniecznych rozwiązań. Często zdarza się, że w trakcie realizacji budowy projekt trzeba nieco zmodyfikować, ale najważniejsze założenia pozostają w stanie pierwotnym.

Zalety i wady domu parterowego

Projekt domu parterowego wymaga większego terenu na którym obiekt ma zostać zbudowany – wszystkie bowiem pomieszczenia znajdą się na jednym poziomie, więc jego powierzchnia musi być adekwatna do założeń projektu. Drugą wadą jest dużo większa płaszczyzna dachu, a co się z tym wiąże – wyższe nakłady finansowe na tę część budynku.

Dom parterowy ma również sporo zalet – eliminacja schodów, skosów wynikających z krzywizny dachu oraz płynne przejścia z jednego pomieszczenia do drugiego czynią projekt bardziej dostępny dla niepełnosprawnych i małych dzieci. Proste płaszczyzny ścian i sufitów zapewniają również dużo lepsze rozwiązania aranżacyjne wnętrz. 

Dowolność wyboru odpowiedniego projektu domu parterowego

W każdej pracowni architektonicznej, projekty domów parterowych obejmują nieraz kilkaset propozycji, dlatego wybór najbardziej odpowiedniego dla własnych potrzeb, może być niełatwym zadaniem. Przy wyborze należy znać przede wszystkim wielkość powierzchni działki na której ma stanąć obiekt, dostęp do głównej drogi, a także bliskość podłączeń do mediów.`Inne kwestie rozwiązywane są już na etapie budowy.

Oferta projektów domów parterowych: https://www.domywstylu.pl/domy-parterowe/