Praktyczne projekty domów parterowych

Budowa każdego obiektu, także domu jednorodzinnego parterowego, rozpoczyna się od sporządzenia projektu z uwzględnieniem wszystkich koniecznych rozwiązań. Często zdarza się, że w trakcie realizacji budowy projekt trzeba nieco zmodyfikować, ale najważniejsze założenia pozostają w stanie pierwotnym.

Zalety i wady domu parterowego

Projekt domu parterowego wymaga większego terenu na którym obiekt ma zostać zbudowany – wszystkie bowiem pomieszczenia znajdą się na jednym poziomie, więc jego powierzchnia musi być adekwatna do założeń projektu. Drugą wadą jest dużo większa płaszczyzna dachu, a co się z tym wiąże – wyższe nakłady finansowe na tę część budynku.

Dom parterowy ma również sporo zalet – eliminacja schodów, skosów wynikających z krzywizny dachu oraz płynne przejścia z jednego pomieszczenia do drugiego czynią projekt bardziej dostępny dla niepełnosprawnych i małych dzieci. Proste płaszczyzny ścian i sufitów zapewniają również dużo lepsze rozwiązania aranżacyjne wnętrz. 

Dowolność wyboru odpowiedniego projektu domu parterowego

W każdej pracowni architektonicznej, projekty domów parterowych obejmują nieraz kilkaset propozycji, dlatego wybór najbardziej odpowiedniego dla własnych potrzeb, może być niełatwym zadaniem. Przy wyborze należy znać przede wszystkim wielkość powierzchni działki na której ma stanąć obiekt, dostęp do głównej drogi, a także bliskość podłączeń do mediów.`Inne kwestie rozwiązywane są już na etapie budowy.

Oferta projektów domów parterowych: https://www.domywstylu.pl/domy-parterowe/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *