Czy warto budować domy dwurodzinne?

Domy dwurodzinne stają się ostatnimi czasy coraz bardziej popularne wśród osób, które marzą o budowie własnego miejsca na ziemi. Dużo ludzi myli je z bliźniakami – jednak jest to myślenie zupełnie błędne. Dwurodzinne domy różnią się od bliźniaków tym, że ich dwa niezależne od siebie segmenty posiadają wspólne części konstrukcyjne. W przypadku bliźniaków jest zupełnie na odwrót.

Dlaczego warto postawić na domy dwurodzinne?

Dwurodzinne domy są pod każdym względem ekonomiczne. Po pierwsze, można podzielić koszty budowy na pół, przez to finalny koszt postawienia domu będzie o wiele mniejszy w przeliczeniu na jedną rodzinę. Tak samo można potraktować koszty późniejszego utrzymania domu, czy też dbania o ogród. Domy dwurodzinne zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa oraz umożliwiają wygodny podział obowiązków.

Jak wyglądają domy dwurodzinne?

W domu dwurodzinnym zazwyczaj znajdują się dwa niezależne od siebie lokale – czasem bywają równe metrażem, czasem jeden jest znacznie mniejszy od drugiego. Wchodzi się do nich z reguły ze wspólnej sieni, jednak nie jest to zasadą – można spotkać projekty domów, w których mieszkania posiadają zupełnie osobne wejścia i są kompletnie od siebie niezależne. To, czy lokale będą ze sobą dzieliły kotłownię, zależy wyłącznie od woli właścicieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *